telif hakkı

Telif hakkı ihlali çok ciddiye alıyor ve yasal telif hakkı sahiplerinin haklarını koruyacak.

Web sitemizde görünen içeriğin telif hakkı sahibiyseniz ve içeriğin kullanımını yetkilendirmediyseniz, hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen içeriği tanımlamamız ve işlem yapmamız için bize yazılı olarak bildirmeniz gerekir.

Bize gerekli bilgileri vermediğiniz takdirde herhangi bir işlem yapamayız. Bu nedenle, telif hakkına sahip olduğunuz materyalin ihlal edildiğini veya ihlal edildiğini düşünüyorsanız, lütfen Telif Hakkı Temsilcimizi yazılı olarak aşağıdaki bilgiler:

1.) İhlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına hareket etmeye yetkili bir kişinin fiziksel veya elektronik imzası.

2.) İhlal edildiği iddia edilen telif hakkıyla korunan çalışmanın tanımlanması veya tek bir çevrimiçi sitede birden fazla telif hakkı alınmış çalışmanın tek bir bildirimle karşılanması durumunda, söz konusu sitede bu tür eserlerin temsili bir listesi.

3.) Hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen ya da ihlal edici faaliyet konusu olan, kaldırılacak ya da erişimi engellenecek malzemenin tanımlanması ve materyali bulmamıza izin verilebilecek bilgiler yeterlidir.

4.) Şikayette bulunan taraf ile iletişim kurmamıza izin verilecek bilgiler, örneğin bir adres, telefon numarası ve varsa şikayetçi tarafın irtibat kurulabileceği elektronik posta adresi gibi bilgiler.

5.) Şikayet eden tarafın, malzemenin şikayet edilen şekilde kullanılmasının telif hakkı sahibi, aracısı veya yasa tarafından izin verilmediğine dair iyi niyetli bir inanca sahip olduğuna dair bir beyan.

6.) Bildirimde yer alan bilgilerin doğru ve yalancı cezaya tabi olduğunu belirten bir şikayet, şikayetçi tarafın ihlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına hareket etme yetkisine sahip olduğunu belirtmiştir.

Yazılı bildirim aşağıdaki şekilde tayin edilen acenteye gönderilmelidir:
DMCA AJAN Email: [email protected]